Korona Królów 348 – 351 VOD, streszczenia odcinków

564

Streszczenie odcinków serialu Korona Królów 348, 349, 350 i 351. Emisja w TVP 1 od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:30.

Korona Królów streszczenia

Serial Korona Królów online dostępny jest na żywo na WP Pilot, a powtórki na TVP VOD. Wszystkie odcinki za darmo dostępne są pod adresem vod.tvp.pl po emisji w TVP 1. abonenci “Strefy ABO” mogą obejrzeć je jeszcze wcześniej.

W tym tygodniu (16-19 marca) wyemitowane zostaną odcinki 348, 349, 350 oraz 351.

Zobacz również: Elif 687 – 691: streszczenie odcinków

Streszczenia odcinków serialu Korona Królów

Korona Królów 348

Rok 1390. Ślub Wigunta, Dymitr z Goraja odkrywa, że Opolczyk chce wypłacić tylko część obiecanego posagu. W karczmie odbywa się wesele Jana z Kleparza i Mścichny. Ragana na granicy śmierci i życia wieszczy, że Litwa przecięta na pół broczy krwią. Krzyżacy zmieniają ustalenia, chcą od Witolda nie tylko hołdu i Grodna, ale też zwrotu kosztów wojennych. Witold się zgadza, wojna jest nieunikniona.

Korona Królów 349

Rok 1390. Jagiełło rusza na wojnę. Witold morduje braci Sirputisa ku przestrodze Litwinom, którzy zbratali się z Polakami. Engelhard zdobywa Grodno. Jan z Kleparza wzbogaca się dzięki Nikodemowi. Mścichna doradza, by za pieniądze wziął sobie giermka na wojnę. Jadwiga w księgach szuka argumentów za słusznością wojny na Litwie. Dymitr oświadcza się Beacie, a Eufemia ma romans z Janem z Tęczyna.

Zobacz również: Streszczenie odcinków serialu Przysięga

Korona Królów 350

Sirputis szykuje zemstę za śmierć swoich braci. Wkrótce razem z Janem z Kleparza ratuje Zbigniewa. Jeniec krzyżacki potwierdza, że Witold poniósł klęskę i się wycofuje. Zollner planuje krucjatę. Gniewosz oferuje Dymitrowi z Goraja swoje usługi jako szpieg. Oleńka rodzi syna. Jadwiga smuci się z powodu braku potomka i wsłuchuje się w rady Eufemii.

Korona Królów 351

Jagiełło obawia się, że przybywający do Wilna legat papieski nie będzie po ich stronie. Ragana wciąż w ciężkim stanie, Skirgiełło robi wszystko by ją ratować. Korygiełło skutecznie przekonuje Jana Manco, że Litwa jest chrześcijańska. Wilhelm pisze do Jadwigi, a królowa w odpowiedzi wysyła list do papieża, w którym wstawia się za Jagiełłą. Urok Eufemii chwilowo przestaje działać na Jadwigę.