Skoki narciarskie w TVP: Puchar Świata w Zakopanem na żywo

Plan transmisji TV i online telewizji TVP z Pucharu Świata Zakopane 2018

1 238

Czas na dalekie skoki na odnowionej Wielkiej Krokwi w Zakopanem! Zawody już od piątku 26 stycznia. Transmisje z kwalifikacji i konkursów Pucharu Świata w TVP1, TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Dodatkowo TVP Sport pokaże także wszystkie treningi i serie próbne.

Zakopane to magiczne miejsce dla skoczków. Przede wszystkim dla polskich zawodników, którzy wygrywali tu już 10-krotnie: raz Stanisław Bobak, raz Piotr Fijas i po cztery razy Adam Małysz i Kamil Stoch. Ten ostatni, świeżo upieczony wicemistrz świata w lotach i aktualny lider Pucharu Świata może to osiągnięcie poprawić już w ten weekend. W sobotę, wraz z kolegami z drużyny, będzie walczył o podium w konkursie drużynowym, dzień później – w indywidualnym.

Już od poniedziałku 22 stycznia w Jedynce można oglądać specjalne relacje z Zakopanego („Biało-czerwoni”, godz. 15:00). W piątek 26 stycznia TVP1 transmitować będzie kwalifikacje, 27 stycznia (sobota) – konkurs drużynowy, zaś 28 stycznia (niedziela) – konkurs indywidualny. Również program TVP Sport od piątku zdominują zawody Pucharu Świata – już od rana antena zaprasza na specjalne przekazy z Zakopanego. Tylko w TVP Sport będzie można zobaczyć oficjalne treningi (piątek, godz. 15:25) i serie próbne przed konkursami (sobota i niedziela, godz. 14:45). Przy realizacji transmisji z Pucharu Świata w skokach będzie pracować ponad 100 osób z TVP. Telewizja publiczna jest producentem sygnału międzynarodowego z tych zawodów.

Zawody z Zakopanego skomentują: Włodzimierz Szaranowicz i Przemysław Babiarz (konkursy) oraz Sebastian Szczęsny (kwalifikacje). Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski. Reporterami będą: Maciej Jabłoński, Aleksandra Rajewska, Filip Czyszanowski i Sebastian Szczęsny. Materiały na stronę sport.tvp.pl i na konta TVP Sport w mediach społecznościowych przygotują: Mateusz Leleń i Adrian Pudło. Ekspertem TVP Sport przy zawodach w skokach narciarskich jest od poprzedniego sezonu legenda tej dyscypliny – Adam Małysz.

Telewizja Polska zaprasza również małych i dużych miłośników skoków do Strefy Kibica. W specjalnie przygotowanym miejscu na Placu Niepodległości w Zakopanem na sympatyków skoków narciarskich czekać będzie wiele atrakcji, niespodzianek oraz konkursy z nagrodami.

Plan transmisji TVP:Skoki narciarskie – Puchar Świata w Zakopanem

Transmisje w TVP1

26 stycznia (piątek) kwalifikacje godz. 17:55 na żywo
27 stycznia (sobota) konkurs drużynowy godz. 15:30 na żywo
28 stycznia (niedziela) konkurs indywidualny godz. 15:40 na żywo

Transmisje w TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport

26 stycznia (piątek) powitanie godz. 9:00 na żywo
meldunki godz. 11:20, 13:15, 15:05 na żywo
treningi godz. 15:25 na żywo
kwalifikacje godz. 17:45 na żywo

27 stycznia (sobota) powitanie godz. 9:45 na żywo
meldunki godz. 11:40 i 13:05 na żywo
studio i serie próbne godz. 14:45 na żywo
konkurs drużynowy godz. 16:00 na żywo

28 stycznia (niedziela) powitanie godz. 10:35 na żywo
meldunki godz. 11:50, 13:05, 13:55 na żywo
studio i serie próbne godz. 14:45 na żywo
konkurs indywidualny godz. 16:00 na żywo

Źródło: TVP